Pożyczanie w instytucjach pozabankowych

Pożyczanie w instytucjach pozabankowychOd kilku lat na naszym rynku pojawia się mnóstwo nowych firm, które oferują swoim klientom pożyczki pozabankowe. Jedną z pierwszych firm, która funkcjonowała w Polsce jest oczywiście Provident, który nadal jest niekwestionowanym liderem na rynku. Przede wszystkim, jest to pożyczkodawca ceniony ze względu na swoją uczciwość i podejście pro konsumenckie.

Teraz, pojawia się w naszym kraju mnóstwo firm proponujących klientom pożyczki przez Internet. Taką pożyczkę otrzymać można bez wychodzenia z domu, trzeba jedynie wypełnić stosowny wniosek online. Wiele osób decyduje się na taką pożyczkę, ponieważ nie wymaga się od nich żadnych dodatkowych formalności, ani zaświadczeń. Poza tym, w niektórych firmach można taką pożyczkę uzyskać nawet pomimo braku zdolności kredytowej. Funkcjonują nawet pożyczki z przeznaczeniem dla osób zadłużonych, które mają skonsolidować ich pozostałe zadłużenie i pomóc im wyjść z tarapatów.

Zdolność kredytowa

Jeżeli ktoś nie posiada zdolności kredytowej lub stałego źródła wynagrodzenia, nie ma nawet po co udawać się do banku z wnioskiem o udzielenie kredytu. Wówczas najlepszym wyjściem jest właśnie zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby naszym wierzycielem została uczciwa i znana firma. Nie ma sensu podpisywać umowy z firmą – krzak, która może nas oszukać i ukryć przed nami koszty pożyczki. Najlepiej jest sprawdzać warunki pożyczki oraz samego pożyczkodawcę w Internecie, porównując różne oferty.

Porównywarki pożyczek

W Internecie można bez problemu znaleźć wiele porównań różnych pożyczek proponowanych na naszym rynku. Ważnym kryterium są z pewnością koszty zobowiązania. Niektóre firmy wiele zarabiają właśnie na podnoszeniu kosztów. Trzeba więc na to zwrócić uwagę. Poza tym, lepiej jest wybierać pożyczki, które spłaca się w ramach układu ratalnego, a nie całościowo. Znacznie łatwiej jest bowiem oszczędzić środki na jedną ratę niż odłożyć je na spłatę całości pożyczki. Wiele osób orientuje się dopiero po czasie, że wybór jednorazowej spłaty nie był wyjściem i muszą one pokrywać koszty opóźnienia w spłacie.

provident_colour_logo_rgb.ashx

Zobacz też:

Dodaj komentarz