Pomoc finansowa online

Pomoc finansowa onlineMożliwość zawnioskowania o pożyczkę online nie jest już dzisiaj niczym szczególnie ekscytującym czy skomplikowanym. Oczywiście jeszcze dwadzieścia lat temu tylko najbardziej postępowi użytkownicy sieci gotowi byli robić zakupy online – dzisiaj z powodzeniem nawet seniorzy zaciągają pożyczki online lub kupują ubezpieczenie albo realizują receptę w wirtualnej aptece.

Wszystko to sprawia, że otwiera się zupełnie nowy rynek nieograniczonych możliwości dla firm, które do tej pory były bardzo kosztowne w prowadzeniu ze względu na konieczność prowadzenia licznych filii terenowych. Oczywiście pożyczki przez długie lata sprzedawane były poza sektorem bankowym, ale prawie zawsze musiało się to wiązać z wizytą u klienta, albo wizytą klienta w miejscu zlokalizowania biura firmy. W obu przypadkach, firma musiała nie tylko zatrudnić pracowników terenowych, ale również stworzyć im odpowiednie miejsce do pracowania, przyjmowania interesantów, prowadzenia sprzedaży i rozliczeń księgowych.

Eliminacja kosztów

To ogromne koszty, które pożyczki przez Internet dają możliwość wyeliminowania lub przynajmniej ograniczenia. Oczywiście nie da się wyłączyć człowieka z procesu weryfikacji danych wpływających wniosków, ale ostatecznie to system informatyczny dokonuje porównania danych osobowych wprowadzonych przez samego klienta z głównymi informatycznymi bazami danych, rejestrów dłużników czy informacji gospodarczych.

Brak zaświadczeń

Klient nie musi jednak dostarczać żadnych dokumentów – a to już samo w sobie jest ogromnym postępem, w stosunku do banków komercyjnych, które przeważnie każą sobie dostarczać nawet kilka różnych zaświadczeń i dokumentów. W chwili obecnej większość osób ma świadomość, że takie szybkie pożyczki udzielane są na nieco gorszych warunkach, niż te bankowe. Przede wszystkim porównując roczną stopę oprocentowania na jednym i drugim produkcie można dość szybko się przekonać, że rok spłacania takiego zobowiązania pozabankowego, może być o kilkadziesiąt procent mniej korzystne, niż kredyt w banku – jeśli jednak komuś bank nie chce pomóc, pozostają szczęśliwie inne firmy.

provident_colour_logo_rgb.ashx

Zobacz też:

Dodaj komentarz