Jaką pożyczkę wybrać?

Jaką pożyczkę wybrać?Najnowsze statystyki pokazują, że coraz częściej sięgamy w trudnych sytuacjach po pożyczki pozabankowe. Wiele osób zaciąga takie zobowiązania, ponieważ po prostu nie wystarcza im środków, a nie są w stanie uzyskać kredytu w banku. Trzeba pamiętać bowiem, że bank oczekuje przede wszystkim zdolności kredytowej, jak również braku zadłużenia na innych produktach. Nie każdy posiada taką zdolność. Wiele osób zniechęca do zaciągania kredytów również to, jak wiele formalności jest wymaganych. Niekiedy proces weryfikacji takiego wniosku o udzielenie kredytu trwa nawet kilka dni. Kiedy klientowi zależy na szybkich pieniądzach, nie może on czekać na nie tyle czasu.

Dlatego też instytucje pozabankowe przygotowały dla swoich klientów tak zwane szybkie pożyczki. Takie środki można uzyskać nawet tego samego dnia, którego składamy wniosek o ich udzielenie. Poza tym, firmy pożyczkowe w takim wypadku nie wymagają praktycznie żadnych formalności od wnioskodawcy, poza wypełnieniem samego wniosku. Nie ma nawet potrzeby często dostarczania zaświadczenia od pracodawcy o wysokości osiąganych dochodów.

Jakie pożyczki są popularne?

Dużą popularnością cieszą się tak zwane pożyczki online, czyli po prostu pożyczki przez Internet. Wprowadza je coraz więcej firm i instytucji. Nawet niekwestionowany lider na polskim rynku firm pożyczkowych – Provident wprowadził możliwość składania wniosku przez Internet. Wiele osób twierdzi, że przede wszystkim znacznie przyspiesza to proces przyznania pożyczki. Poza tym, jest to również bardzo wygodne, ponieważ wszelkie formalności można załatwić po prostu siedząc sobie wygodnie we własnym domu. Najczęściej decyzja pożyczkowa pojawia się już po kilkunastu minutach i można już oczekiwać wtedy na przelew środków na swój rachunek bankowy. Jest to forma, która od lat sprawdza się już na całym świecie.

Najlepiej jest oczywiście zwracać uwagę na koszt udzielanej nam pożyczki i w miarę możliwości weryfikować to z innymi dostępnymi na rynku ofertami. Niekiedy można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie powinno się godzić na pierwszą propozycję bez weryfikacji.

provident_colour_logo_rgb.ashx

Zobacz też:

Dodaj komentarz